ПРО НАС

18 жовтня 1958 р. Постановою РадиМіністрів УРСР № 1498з метою пошуку та розвідки нафтових і газовихродовищ в північно-західній частиніДніпровсько-Донецької впадини створено трест«Чернігівнафтогазрозвідка»(з 1980 року - Виробниче геологічне об’єднання,з 1991 року - Державне геологічне підприємство«Чернігівнафтогазгеологія», а з 2001 року – Дочірнє підприємство Національної акціонерноїкомпанії «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія»).

Перше нафтове родовище на Чернігівщині – Гнідинцівське, було відкрите нашим підприємством в 1959 році.

За 50 років діяльності на територіях Чернігівської, Полтавської та Сумської областей, відкрито та розвідано біля 60 родовищ нафти і газу, серед яких значні за запасами: Гнідинцівське, Леляківське, Яблунівське, Андріяшівське та Рудівсько-Червонозаводське.

Виробничим підприємствам передано 41 родовище, 184 продуктивні свердловини. Пробурено понад 900 свердловин загальним метражем 3 500 000 метрів.

Буріння глибоких і надглибоких (до 6200 м) свердловин проводилось 40 - 42 буровими бригадами, при найвищій комерційній швидкості в галузі. Щорічно в буріння вводилось до 22-25 свердловин і така ж їх кількість завершувалась будівництвом. Крім геологорозвідку-вальних та договірних робіт підприємство займалося видобутком бішофіту.

За період існування підприємства прирощено запасів вуглеводнів 466 млн. т. умовного палива, в тому числі 273 млрд. м3 газу , 170 млн. т нафти і 23 млн. т конденсату. За цей же період видобуто 130 млн. т нафти, 9 млн. т конденсату та 270 млрд. м3 газу.

Роботи підприємством проводяться на базі матеріалів своїх же різномасштабних геологорозвідувальних робіт, які проведені у період 1960-1990 років. За цей час накопичений колосальний фактичний геологічний матеріал по всьому регіону (Дніпровсько-Донецькій западині) у вигляді архівної первинної та наукової геологічної та геофізичної документації, збереженого кернового матеріалу, отриманий величезний досвід одержання та обробки геологічних даних, створений стабільний колектив геологів, які неодноразово зарекомендували себе в геологічній галузі як висококваліфіковані фахівці. ДП «Чернігівнафтогазгеологія» має власні геологічні фонди, що включають геологічну інформацію починаючи з кінця 30-х років.Ці фактори, знання геології регіону та прилеглих територій дозволяють якісно переосмислити геологічну будову площ в світі сучасних міжнародних вимог та стандартів, у тому числі проводячи додаткові бурові роботи.

Для виконання робіт з цього напрямку у рамках загального банку геологічних даних території діяльності підприємства створені локальні бази даних, які постійно поповнюються. Для цієї мети у свій час закуплені сучасні сервери, на яких зберігається використовувана інформація.

Спеціалісти ДП «Чергнігівнафтогазгеологія» є членами Українського стратиграфічного комітету, проводять дослідження, публікують наукові матеріали в провідних виданнях галузі. Всі попередні тематичні звіти відзначені Геолслужбою України, як доброї, так і відмінної якості. За матеріалами цих робіт визначаються напрямки подальших геологорозвідувальних робіт в межах Дніпровсько-Донецької западини.

У рамках підготовчих періодів постійно проводиться попередній збір геолого-геофізичних даних, складання попередніх спеціалізованих карт, профілів, створення електронних баз даних, складання та затвердження кошторисно-фінансової документації, проведені рекогносцирувально – ув’язочні роботи, складання проектів на проведення робіт.